Results for: 2022 Spring Scout-O Hale
Results on WhiteA
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Liam/Paul - 44 | 16m:37s |
2 | Pop - 44 Matunuck | 25m:54s |
3 | Rory Cook - 44 Matunuck | 34m:35s |
4 | Reilly and Andrew - 44 wakefield RI | 40m:39s |
5 | Daniel Bean - 83 Eastham | 42m:55s |
6 | Caitlin Wilson - 82024 Brookline | 44m:45s |
7 | Maggie McNeal - 82024 Brookline | 44m:57s |
8 | Megan Brinckerhoff - 82024 Brookline | 45m:00s |
9 | GSTroop 20088 | 46m:30s |
10 | Troop 183 - Eastham | 49m:26s |
11 | Quinn Conine | 51m:40s |
12 | Elliott Glass - Troop 105 | 52m:40s |
13 | Zaven and Ashwin Troop 209 | 53m:20s |
Results on WhiteB
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | 301 Fast group - 301 Bangor | 24m:07s |
2 | John Genna - 44 Brooklyn | 38m:44s |
3 | Natalie St Jean - 83000 | 44m:24s |
4 | Troop 301 Ayden and Silas | 47m:00s |
5 | Troop 157 group 1 | 47m:30s |
6 | 309 Jack | 47m:50s |
7 | D people 1 | 50m:00s |
8 | Tim | 50m:35s |
9 | 121 Owen Sanford | 53m:44s |
10 | Troop 81000 Christie | 53m:52s |
11 | Lee Nowicki - Troop 2 / 1022 | 57m:25s |
12 | Trip 32 Kyle | 58m:45s |
13 | Michael Bardan - Brooklyn | 59m:23s |
14 | Troop 157 group 2 | 1h:00m:30s |
15 | 121 Matt | 1h:03m:45s |
16 | Jocelyn Nowicki Troop 1022 Weymouth | 1h:22m:20s |
17 | Jacob | 1h:31m:14s |
18 | James K Whiting - 3 Somerville | 1h:31m:18s |
19 | Ezra | 1h:31m:25s |
20 | Gloria Joyce | 1h:31m:35s |
21 | Troop 1022 - 1022 | DNF |
Results on YellowA
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Liam/Paul winners - 44 | 30m:39s |
2 | Quinn Connie - Troop 74 | 35m:35s |
3 | Riley Selwyn Aiden hannigon - 44 | 39m:13s |
4 | Tom Connor - Troop 105 | 49m:50s |
5 | Rory/Andrew - 44 Matunuck | 50m:17s |
6 | Mr Glass Troop 105 | 1h:04m:10s |
7 | Troop 83 - Troop 83 Eastham | 1h:07m:56s |
8 | Jean Gibson - 65009 | 1h:28m:10s |
9 | Tagline - Troop 209 | 1h:43m:34s |
10 | Chris Soucy - Troop 80 | 3h:33m:10s |
11 | Jean Gibson - 65009 Westborough | DNF |
12 | Pop - 44 matunuck | DNF |
Results on YellowB
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | A&G Hullah - 3 Somerville | 39m:34s |
2 | John Genna - Troop 44 Brooklyn | 43m:31s |
3 | Lama & Pajamas | 1h:02m:35s |
4 | Trump 32 Trudell | 1h:02m:55s |
5 | 32 J Whiting | 1h:03m:00s |
6 | Troop 32 Marot | 1h:04m:09s |
7 | Ayden and Adam Troop 301 | 1h:09m:00s |
8 | Troop 157 Group 1 | 1h:09m:40s |
9 | Roger Troop 121 | 1h:12m:10s |
10 | Natalie St Jean - Troop 83000 | 1h:21m:43s |
11 | Troop 101 Liam Derby | 1h:39m:10s |
12 | Dillon Agarwalla - Troop 511 | 1h:50m:20s |
13 | Christie Fillion 81000 | 1h:59m:28s |
14 | Ari - Troop 3 Somerville | 2h:39m:18s |
15 | Bryn Troop 3 | 2h:48m:37s |
16 | Sophia Troop 3 | 2h:48m:37s |
17 | Donna Clark - Troop 3 Somerville | 2h:49m:25s |
18 | Michael Bardan - Brooklyn | DNF |
Results on Orange
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Troop 157 Group 3 | 56m:30s |
2 | Ed baldwin - Neic | 1h:03m:52s |
3 | A&G Hullah - 3 Somerville | 1h:16m:03s |
4 | Christi Corcoran Troop 209 G | 1h:22m:00s |
5 | Dashing dads - 301 Bangor | 2h:28m:38s |
6 | Tom Johnson Troop 83 | DNF |