Results for: Hale BYOM Apr 24-May 8, 2022
Results on WhiteA
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Emely - 2 | 43m:12s |
2 | Pam and Christine | 45m:37s |
3 | Nicholas - Mebriel | 52m:04s |
4 | John W Bottoms | 1h:46m:21s |
5 | Adilson | DNF |
Results on WhiteB
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Isla Finlayson Johnecheck | 31m:12s |
2 | John W Bottoms | 1h:00m:00s |
3 | Adilson | DNF |
Results on YellowA
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Meanders | 36m:17s |
2 | Erica | 36m:34s |
3 | Sari Kerr | 54m:58s |
4 | Jeanne Hummel | 58m:57s |
5 | Mark Hummel | 59m:15s |
6 | Ann Miller | 1h:01m:58s |
7 | Euan - 1 | 1h:07m:02s |
8 | Marsha Westerberg | 1h:18m:19s |
9 | Sable Weisman | 1h:21m:10s |
10 | John W Bottoms | 2h:08m:49s |
11 | Emely - 2 | DNF |
Results on YellowB
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Team CC | 28m:39s |
2 | Thomas Adduci | 1h:09m:01s |
3 | After work - 1 | 1h:15m:13s |
4 | Ann Miller | 1h:21m:26s |
5 | Adventure Bears - 3 | 1h:28m:55s |
6 | Luis Martinez - 1 | 1h:57m:09s |
7 | Jose Guerrero - Ranmy Aristy | 1h:57m:21s |
8 | John W Bottoms | 2h:25m:02s |
9 | Gigi's group - 6 | DNF |
Results on Orange
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Bryan Stephan | 55m:34s |
2 | Paige Williams | 59m:13s |
3 | Dylan - 1 | 1h:00m:53s |
4 | Sierra springer | 1h:12m:17s |
5 | Thomas Adduci | 1h:28m:47s |
6 | Miles Rakov | 1h:33m:22s |
7 | Simon Rakov | 1h:34m:10s |
8 | Jeanne Hummel | 1h:39m:16s |
9 | Mark Hummel | 1h:39m:33s |
10 | Anna & Ellen Morse | 1h:40m:00s |
11 | Theresa Green | DNF |
Results on Tan
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Tegan Mortimer | 59m:01s |
Results on Brown
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Nate Buttermore | 47m:38s |
2 | Wendy Johnecheck | 55m:07s |
3 | Liz Buttermore | 1h:07m:27s |
4 | Michael Dwyer | 1h:10m:32s |
5 | Erica | 1h:15m:01s |
6 | Dorina Nimigean | 1h:19m:34s |
7 | Jim Crawford | 1h:20m:08s |
8 | Richard Powers | 1h:27m:20s |
9 | Andrew Baumel | 1h:29m:14s |
10 | Carmen gargallo - 2 | 1h:41m:35s |
11 | Richard Shapiro - 1 | 1h:54m:24s |
12 | Ellie Lin | 2h:35m:00s |
13 | Thomas Adduci | 2h:45m:16s |
Results on Green
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Ian Finlayson | 42m:14s |
2 | Zephyr Newman | 52m:45s |
3 | Michael Hughes | 1h:02m:49s |
4 | Mike Cooper | 1h:10m:15s |
5 | Jim Paschetto | 1h:12m:24s |
6 | Jeanne Hummel | 2h:32m:07s |
7 | Mark Hummel | 2h:32m:16s |
8 | Marc Tanner - 1 | 2h:43m:54s |
Results on Red
Place | Name | Time |
---|---|---|
1 | Clinton Morse | 1h:11m:58s |
2 | Erik Tamre | 1h:15m:50s |
3 | Jeff Schapiro | 1h:29m:37s |
4 | brett anderson | 1h:29m:55s |
5 | Mike springer | 1h:30m:54s |
6 | Samuel Greene | 1h:33m:08s |
7 | Jim Paschetto | 1h:46m:16s |
8 | Sam Levitin | 1h:47m:31s |
9 | Justin Wiley | 1h:49m:35s |
10 | Nancy Duprey | 2h:06m:12s |
11 | Barbara Anderson | 2h:17m:43s |
12 | Sam Altenberger | 2h:30m:20s |
Results on Find40
Place | Name | Time | Points |
---|---|---|---|
1 | Brian McLeod | 3h:15m:02s | 39 |
2 | Doug Sevon | 1h:35m:19s | 35 |
3 | Frances Hiscox - 1 | 2h:02m:32s | 19 |
Show results for WhiteA WhiteB YellowA YellowB Orange Tan Brown Green Red Find40 All